Námět od Richarda aneb neměl by toto dělat lékař?

Včera mi přišel nový klient. Richard. Měla jsem na něj hodinu, ale v koutku duše jsem nějak tušila, že to nebude stačit.

Hned v počátku si nešlo nevšimnout jeho balíčku kapesníčků, které si ponechal při ruce, když se uložil na lehátko. Ptám se ho: „To kdybyste plakal:-)?“ a on mi odpověděl, že ne, to kdyby se mu chtělo smrkat. „Dělala jsem si legraci“, povídám. Jenže ono na tom něco bylo.

Neurčili jsme si předem o jakou masáž půjde a ani žádné přání z jeho strany vysloveno nebylo. Namíchala jsem olej a vedlo mě to k reflexní terapii na ploskách nohou. Když jsem Richarda uchopila za nohu a požádala ho, aby mi říkal, když bude někde cítit bolest, řekl mi, že má rád masáž nohou, ale ne bolestivou. Jeho sdělení jsem brala na vědomí a s láskou se dala do práce. Sotva jsem začala, přicházely reakce od Richarda, že to bolí. Dobře, řekla jsem. Místo jsem zklidňovala a ptala se Richarda, zda má potíže s danými orgány. Byl překvapený jak to sedí a divil se, protože, jak mi řekl, už vyzkoušel hodně masáží i reflexních na ploskách nohou, ale takový výklad, že mu ještě nikdo nedělal. Po nějaké době společné práce pronesl větu: „Neměl by toto dělat lékař?“

Jak masáž s Richardem dopadla si nechám třeba na příště. Dnes se chci zamyslet především nad jeho větou, která mě nakopla k napsání tohoto článku a za to, Richarde, děkuji.

Vím, že je tu už spoustu vědomých lidí, šířících světlo v jakékoliv podobě. Jsem jedním z nich a velmi mě těší, že mohu být součástí nového systému. Systému, který podporuje sebe-uzdravení a ne ne-moc!

Shodou okolností jsem včera opečovávala svou kamarádku, která začala pracovat pro farmaceutickou firmu. Svěřila se mi, jak lékaři při jejích návštěvách očekávají odměny za to, když budou svým pacientům nabízet produkty firmy, kterou ona zastupuje. Říkala mi, jak si ustává své přesvědčení a říká lékařům, že buď tomu věří a zkusí to a nebo ne. Tato informace se mi dostala do cesty po tom, co jsem viděla rozhovor s lékařem, který ze zdravotnického systému vystoupil a mluvil ze své praxe o tom, jaký byznys je zdravotnictví, a že lékaře si školí přímo lidi z farmaceutického průmyslu. Co k tomu dodat? Věřím, že s postupným probouzením ostatních jedinců si každý sám zváží, kdo bude jeho lékařem nelékařem. Ať už je to babka kořenářka nebo lékař s titulem, ale hlavně ten, kdo vaše tělo i duši podpoří v samouzdravení tak, abyste třeba už žádného terapeuta nepotřebovali. A když, tak hlavně na prevenci a jako zpříjemnění svého života, kdy si dopřejete chvíle hýčkání. A to je, myslím, lepší volba než trávit čas se svačinou v ruce v přeplněné čekárně ve víře, že vás lékař léčí přesto, že váš stav je stejný ne-li horší. Co vy na to?

Víte, že například čínský lékař se nazabývá nemocným, ale obrací svou pozornost ke zdravému?

Přeji vám krásné podzimní dny!

                                                                         ♥Saša

Tento článek lze nekomerčním způsobem šířit v originální podobě s uvedením jména autora a aktivním odkazem na stránky www.alexandralungova.cz včetně této poznámky.

Napsat komentář