Co se u mě dělo, až jsem se z toho rozepsala…:-)

   Ještě do nedávna jsem prováděla hlavně „základní“ mokrou pedikúru a Spa, nebo chcete-li lázeňskou péči, jsem vykonávala spíše jen na dárkové poukazy. Postupem času jsem se rozhodla s pedikúrou přestat. Jednak už mi tělo začalo dávat najevo svůj nesouhlas k poloze, kterou při práci mám a zároveň jsem cítila, že je čas posunout se jinam, udělat změnu. Věnovat se ostatním zájmům a rozvíjet další části svého potenciálu. Koneckonců, po 12letech a práce i na koleni toho bylo dost a v nejlepším se má přestat, říkala jsem si. Ostatně už na začátku této profese jsem věděla, že to nebudu dělat celý život.

Budu se, když tak, věnovat jen specializaci a na základy přizvu někoho dalšího a služba zde bude zachována, uvažovala jsem. Jenže, ono to někdy tak úplně podle představ nejde. Z řad zájemkyň, uchazeček o práci, nezůstala žádná a ta poslední po krátkém zaučování, skončila s opíchanou krční páteří doma zrovna, když už si klienty na další péči měla brát ona. No, tak jsem si řekla, že dodělám konec sezony a nebudu čekat, až tu bude někdo další. Prostě najedu jen na Spa, které není tolik a přitom si dodělám podiatrii, kterou jsem zjara začala. Moje další úvaha. Vždyť jsem si sama určila celostní přístup a komplexní péči a do toho mi to krásně zapadá:-). Je to více do hloubky, být na povrchu a jen u očisty už mě neuspokojovalo. Jenže srdce mi říkalo něco jiného než rozum a tak jsem se podiatrie vzdala a pevně se rozhodla, že zatím si ještě ponechám Spa a vložky a korekce do bot přenechám druhým.

Když jsem začínala, rozhodla jsem se tento obor pozvednout na přední příčky, co se oborů v péči o tělo týče, a to se mi i podařilo. O kvalitě mých služeb vypovídá to, že se klienti stále vrací a to mluví, myslím, za vše.

Víte, hned v počátcích mého živnostnění jsem si všimla, jak málo se lidé věnují právě nohám. Seděla jsem v salonu na židli a pozorovala, kolikrát jde žena do měsíce ke kadeřnici a na umělé nehty. Tím netvrdím, že pečovat o své vlasy a nehty na rukou je něco nedůležitého, ale když jsem pak viděla ženy nahoře upravené a dole, tedy na nohách, paty rozpraskané s nánosy odumřelé kůže, vysvětlila jsem si to tak, že obecně lidem záleží spíše na vizáži a parádě do pasu, než na potřebách těla, které se týkají více zdraví a částí od pasu dolů.

Vlastně to tak v minulosti bylo nastaveno, že skalpel patří do zdravotnictví a pedikúra se týká zdraví, no a tím v této péči o nohy byla nastavena i cena za danou službu. Zdravotníci obecně patřili spíše do kategorie „obětavých samaritánů“ nebo to byli ti, kteří svou práci brali jako poslání. Na tom jistě není nic špatného, jen se domnívám, že právě proto cena za pedikúru byla vždycky níž než například cena u kadeřníka a kosmetičky, o modeláži nehtů ani nemluvím. Proč by zdraví mělo být méně než paráda? Tady se trochu zaměnily hodnoty, řekla bych.

Nechápala jsem to a tam přišlo mé rozhodnutí, že pokud pedikúru mám dělat, budu ji dělat „pořádně“ a osvětově tak, že když klient ode mě bude odcházet, řekne si „tak to jsem ještě nezažil a chci to zažívat pravidelně“ No, a taky bude ochotný za ni náležitě zaplatit. Za tu dobu mi rukama prošlo na tisíce nohou, buclatých i hubených, zdravých i nemocných, starších i mladších…

                    před fotografie0541   po  fotografie0544

 A tady bych se ještě ráda zastavila, protože jedno z dogmat, se kterým jsem se často setkávala bylo, že na pedikúru chodí jen staří lidé, dalším názorem a potvrzením mé domněnky bylo, že nohy nejsou vidět, taky někteří říkají, že to nepotřebují a v neposlední řadě to, že na pedikúru chodí prý jen ženy.

fotografie0228

Pak se také lidé spokojí s tím, že to mají od mládí a už jsou na to zvyklí, např. na onychomykózu, plíseň na nehtech… 

fotografie0561

Kolik času věnujete těm částem těla, které vás nosí? Necháváte je bez povšimnutí a až vás začnou bolet nebo začíná sezona otevřených bot, teprve si je uvědomíte? Nebo jim dáváte pravidelnou laskavou péči a děkujete jim, že vás nosí? Pokud to umíte jako v tom druhém případě, blahopřeji vám:-)! Pokud ne, pořád to můžete změnit a zkusit. A jestli vám to vyhovuje tak, jak to máte, taky v pořádku, jsou to vaše nohy. Pro ty z vás, kteří to ale zažít chcete a nevíte kde, můžete se stále ještě objednat a já vám dám zakusit mé služby.

Od 25.9. už nebudu přibírat nové klienty ani na Spa pedikúru!

Využijte této možnosti, budete se cítit lehčí, svěží a ještě se naučíte, jak pečovat právě o ty vaše nohy, které se vám zpětně odvděčí zdravou chůzí.

A ještě jedna výzva!

 Hola, hola, Saša volá! Kdo máte zájem pracovat u mě a se mnou, máte teď jedinečnou příležitost, protože klientela je zajetá a taková nabídka třeba už nebude. Zajímá mě pedikérka nebo podiatrička, kterou její práce baví! Na případnou zájemkyni se těším 🙂

 

   fotografie0466

s láskou k našim nohám:-)

Saša

 

Objednávat se můžete v záhlaví  CENÍK A OBJEDNÁVKA

Napsat komentář